Las Gatas de Rochi♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Las Gatas de Rochi♥

Las Gatas de rochi ♥
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Добредојдовте!

Go down 
+5
Igarzabal.♥
emma-chan
.♥.Miss.Igarazabal.
.gataderochi .#
Endzzy x3
9 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 8:39 pm

Овде ке им поскаувам добредојде на сите нови членови! :)
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 9:58 pm

Здраво на сите јас сум Анастасија(Ани) насмеано

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 10:03 pm

Добредојде Ани ! срцушка
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 10:03 pm

Фала срце! срцушка

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
.♥.Miss.Igarazabal.
Супер Модератор
Супер Модератор
.♥.Miss.Igarazabal.


Број на мислења : 173
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 10:40 pm

здраво јас сум нов член!! Многунасмеано

_________________
Добредојдовте! Bhjhtile

..♥️.♥️..
Mariana Esposito la unica diosa el mundo..♥️

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeСаб Јан 15, 2011 10:41 pm

Добродојде! Срце

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:33 am

Добредојде! срцушка

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:34 am

здраво јас сум емилија и сум нова :D

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:35 am

Добредојде Емилија! Многунасмеано

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:36 am

thanks you <3

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
Igarzabal.♥
Нов член
Нов член
Igarzabal.♥


Број на мислења : 1
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:39 am

Здравоо на сите! Јас сум Елена(RebeldeAngel од форумот Ангели)
Вратете се на почетокот Go down
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:40 am

welcomes! i wish you добар престој :D

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:59 am

Добредојде Елена! насмеано

Едит:Koj caKa да биди админ нека ми пиши ПП ама да се разбира од форуми! Многунасмеано
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 1:32 am

Готово ставив админ сега ке отворам нов подфорум и во него ке се договараме за ова да не заминуваме овде во Офф Топик насмеано

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 1:33 am

фала за функцијата срцушка

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 1:37 am

emma-chan напиша:
фала за функцијата срцушка

Нп.. срцушка

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Претставете се!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 2:17 am

Па тука представете се!

Еве за мене:
Јас сум Ангела Митревска,сум од БТ.. на ангели форумот никот ми е .Diosa.Suarez. Имам брат! насмеано

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 2:59 am

Јас сум Анастасија имам 12 години од Штип сум и на ангели форумот никот ми е: ♥AnnyBieber

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 3:00 am

Добродојдов те сите што сте нови! срцушка
Емилија честито функција! Намигнато

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
Maja=]
Нов член
Нов член
Maja=]


Број на мислења : 5
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 3:08 am

Здраво гатитас Многунасмеано
нема потреба да се претставувам,мислам дека ме знаете сите срцушка
Вратете се на почетокот Go down
Maja=]
Нов член
Нов член
Maja=]


Број на мислења : 5
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 3:09 am

Јас сум Маја имам 15 години и сум од Кичево Смајлисоцвеќе
Вратете се на почетокот Go down
.gataderochi .#
Администратор
Администратор
.gataderochi .#


Број на мислења : 185
Reputation : 1
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Штип,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 3:09 am

Добродојде Маја имај убави моменти со нас! Срце

_________________
Добредојдовте! EbyRM
fashion.is.my.life.♥
Вратете се на почетокот Go down
Endzzy x3
Администратор
Администратор
Endzzy x3


Број на мислења : 112
Reputation : 0
Join date : 2011-01-15
Age : 23
Местолокација : Во Битола,Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 3:11 am

.♥.Igarazabal.Girl. напиша:
Добродојде Маја имај убави моменти со нас! Срце

_________________
Добредојдовте! 152ox2aДобредојдовте! 28m0g1dДобредојдовте! 2s17zsz
Rochita te amo! срцушка

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
https://gatasderochi.forummk.com
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:35 pm

добредојдовте сите нови членови!

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
emma-chan
Администратор
Администратор
emma-chan


Број на мислења : 288
Reputation : 0
Join date : 2011-01-16
Age : 25
Местолокација : Битола, Македонија

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitimeНед Јан 16, 2011 12:36 pm

Јас сум Емилија, имам 14 години и сум од Битола, сум 8 одд и учам во О.У.„Коле Канински“

_________________
Добредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! VanessaannehudgenspictuДобредојдовте! Vanessaannehudgenspictu
ZANESSA NOW AND FOR EVER AND NO ONE CAN BE ON THEIR WAY
NO ONE!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Добредојдовте! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Добредојдовте! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Las Gatas de Rochi♥ :: Форум :: Добредојдовте-
Отиди до: